Published On: Tue, Mar 17th, 2020

Cherokee Elementary School Honor Roll – 3rd Nine Weeks 

 

3rd Grade

Principal’s Honor Roll: Alaina Hull, Andyn Pheasant, Anglica A-wki-na, Blaze Crowe, Cher Crowe-Garcia, Cyrus Crowe, Garrison Driver, Georjia Girty, Jacqueline Fourkiller-Raby, Janessa Owl, Jeron Martens, Josiah Hull, Joslynn Thompson, Kalia Reed, Krystyna Armachain, Marissa Wilson, Maya Lossiah, Nyra Reed, Samantha Cucumber, Shyanna Cash, Sophie Crowe, Taytem Saunooke, Viola Williams 

A Honor Roll: Braelyn Murphy, Leland Sexton, Natalee Tedrick, Tia Buchanan 

B Honor Roll: Abigail Lambert, Ava Murphy-Walkingstick, Blake Sequoyah, Cambry Stamper, Colin Lossie, Colton Wilnoty, Dahilia Long, Daryl Raya, Elipse Walton, Emily Teesateskie, Gabriel Arneach, Greyson Ledford, Jordan Panther, Jordin Eaglestar, Josue Rivera, Julius Walkingstick, Kaiden Long, Kaydence Bradley-Davis, Kennedy Moore, Kirk Reed, Ko’dee Wolfe, Kyla Keel-Aguilera, Lauren Arsana, McKayla Driver, McKyan Panther, Nina Montelongo, Noconah Codynah, Riley McCoy, Simon Ricon-Wahnetah, Sophia Rojas, Tahquette Wallace, Taylor Wildcat, Trigger Young, Zacchaeus Martinez-Arch 

Merit Honor Roll: Bella Miller, Brayon Tucker, David Davis, Dominique Gonzalez, Elliot Wildcat, Hailey Winchester, Hayden Edwards, Janiyah Rattler, Jaylee Arch, Jaymsey Armachain, Laila Crowe-Taylor, Malachi Bird, Matthias Palomo, Nellie Lambert, Nolan Morgan, Peter Lopez, Saquus Dvdisdi, Savannah Hornbucle, Taythone Larch, Walker Sutton, Zedeki Pheasant 

4th Grade 

Principal’s Honor Roll: Darian Jenkins, James Smith Jr., Jean Layno, Jessica Arsana, John Calvin Gloyne, Kahmera Pheasant, Thomas Tramper, Wakinyan Raines, William Raynes 

A Honor Roll: Drake Cruz, Lilly Lossiah 

B Honor Roll: Alice Savage, Aliyah Watty, Aubrey Dace-Green, Aydn Sampson, Cainyan Welch, Darian Oocumma, Derick Owle, Dezmond Shelton, Dyani Standingdeer, Ezekiel Welch, Felix Lossiah, Haley Locust, Houston Reed, Gabrielle George, James Martinez, Jayanna Thompson, Jeremiah Locust, Kahya Cucumber, Keaton Locust, Khloe Cucumber, Kiarra Caley, Kimo Sokol, Kollin Sampson, Kyam Arch, Kylana Sampson, Kyler Crowe, Layla Thompson, Ledaina French-Bird, Maddalen Mendia, Marcelita Swayney, Meikka Pheasant, Olivia Huskey-Morales, Roxy Solis, Rubi Conner, Taleeah Murphy, Tomas Soap, Tsalagi Brady, Vladimir Owle, Walela Ledford, William Welch, Zoe De Los Reyes 

Merit Honor Roll: Alex Antone, Ander Antone, Ariel Hoyle, Caius Littlejohn, Eveie Welch, Jay Jay Ledford, Preston Roach, Trenten Larch, Zailiana Blythe 

5th Grade 

 Principal’s Honor Roll: Aleiyah Hull, Chaz Martens, Chloe Cooper, Dalton Yates, Dillon Beam, Emilee Brady, Jamee McMillan, Johnny Long, Livia Crowe, Tymius Allison, Utsela Saunooke 

A Honor Roll: Deanna Long, Kailyana Hornbuckle-Standingwater, Kingston Welch 

B Honor Roll: Addison Stewart, Adriana Rojas, Alexis Grimes, Annie Tramper, Ayanna Lambert, Brandon Blankenship, Brooklyn Panther, Carlito Huerta-Perez, Christian Martinez, Daisee Fourkiller-Raby, Denver Porterfield, Jade Palomo, Jonathan Rivera-Gomez, Joscelyn Stamper, Kayla Guillen, Kiowa George, Madigan Welch, Meli Winstead, Nayaa Addo, Reginald Hyatt, Trennan Calhoun, Zaynon Taylor 

Merit Honor Roll: Carter Bird, Emily Maney, Houston Hornbuckle, Jarvis Brady, Jayden Bradley, Landon Seay, Philip Saunooke, Sage Bark 

print