Published On: Mon, Oct 28th, 2019

Cherokee Middle School 1st Quarter Honor Rolls

 

6th Grade

Principal Honor Roll: Tayvin Bark-Cruz, Logan Biddix, Dawson Clapsaddle, Audrina Cooper, Javan Garcia, Lexi Lehmann, Chaske’ Raines, Timber Sampson, Gabriella Smith, Samantha Toineeta

Alpha Honor Roll: U-sgwa-ni-gdi A-kwi-na, Marleigh Aguilera, Francesca Armachain, Shona Cole, Talan Crowe, Payton Driver, Fred George, Alyssa Hoyle, Lilia Jarvis, Shawnee Kirkland, Jadence Saunooke, Keith Smith, Izabella Terrell, Nikolai Thompson, Jayden Tramper, Jessie Wildcat, Dayton Wilnoty

Beta Honor Roll: Dominic Arch, Olivia Arch, Krenston Armachain, Owen Bird, Danelle Bushyhead, Traelin Carey, Zayden Crowe, Gabriel Dial, Da-Wo-Ni Dv-di-s-di, Tsa-Li Dv-di-s-di, Emiliano Garcia, Oscar Guillien-Swayney, Nakaiya Hill, Joshua Hornbuckle, Rayven Hughes, Cyrus James, Mychaela Lambert, Josilyn Ledford, Leland Locust, Leilah Lossie, Michael Lozano-Rodriquez, Trinity Martinez, Araceli Martinez-Arch, Hunter Mathis, Spencer Moore, Kayla Morgan, Lauren Myers, Mato Nierenhausen, Sophia O’Kelley, Lexcy Ortiz, Chloe Owle, Hailey Owle, Jaime Panther, Ayden Queen, Calvin Roan Eagle-Littlejohn, Alicia Salas, Korbin Sampson, Jocelyn Saunooke, Yvonne Saunooke, Jonathon Saylor, Zachary Seay, Nia Sequoyah, Matix Stamper, Aaron Tabor, Sara Toineeta, Blake Wolfe, Slevin Youngdeer

 

7th Grade

Principal Honor Roll: Tricyus Calhoun, Gideon Freeman, Waushila Grant, Julia Layno, Xain Maney, Kyla Moore, Dailin Panther, Nevayah Panther, Erin Rogers, Alvin Swayney, Marilyn Swayney, Naomi Taylor, Tyruss Thompson, Addyson Welch, William Epps Welch, Eliana West, Kaniah Wolfe

Alpha Honor Roll: Jessie Catolster-Hernandez, Sophie Cooper, Noqwisi Crowe, Jada Cruz, Alexis Davis, Savian Davis, Malachi Driver, Isabelle Fourkiller-Raby, Tyce Hogner, Abreana Hornbuckle, Amila Lossie, Vincent Owle, Sadie Rivera-Gomez, Cameron Squirrell, Cecily Swimmer, Josiah Teesateskie, Hailee Velazquez-Lossiah, Dacia Warrington, Kieran Wolfe

Beta Honor Roll: Keaton Arch, Shalina Blanton, Lillian Blythe-Ramos, Shawnee Bushyhead, Tazavian Byfield, Charli Cabe-Garcia, Werahre Codynah, Emery Driver, Eva Gagama, Matthew Garcia-Wahnetah, Azure Gaston, Michel Gayosso, Kiri Hill, Alaina Houser, Hilarie Howell, Kristopher Johnson, Isabella Jones, Amiya Lequire, Elijah Lineberry, Joselyn Long, Ayosta Lossie, Kallup McCoy, Cheyton Medford, Thomas Myers, Kedrick Panther, Thomas Parsons, Joshua Phillips, Emerald Quijada, Zachariah Rattler, Aaliyah Reed, Ailey Reed, Preston Rickman, Xavier Sanchez, Brandon Santiago, Kai Saunooke, Andrew Shamonski, Elliott Shell, Asa Siweumptewa, Julianne Smart, Luke Smith, Evan Standingdeer, Ariyanna Toineeta, Chanttin Tramper, Louiza Walkingstick, Justina Watty, Falon Welch, Samuel Welch, Abbygail Wildcatt

 

8th Grade

Principal Honor Roll: Creedon Arch, Jayle Creson, Jenna Cruz, Madison Ledford, Laura Martinez, DaLaina Mills, Niyahi Mora, Jasmine Robertson, Evonne Stamper, Ann Toineeta, Hermione Ward, Bayley Wright

Alpha Honor Roll: Roxi Bark, Michael Driver, Layla Johnson, Evan Nations, Shelby Solis, Ileyeni Wolfe

Beta Honor Roll: Brody Barker, Kayd-Lynn Bradley, Erika Brady, Chase Calhoun, Roseana Correa, Keegan Crow, William Davis, Breydan Ensley, Daulton Ensley, Leondes Garcia, Janna Girty, Mato Grant, Triniti Littlejohn, Ezequiel Martinez, Kaesyn McCoy, Ezra McGaha, Sara Beth O’Kelley, Taiya Parra-Rubio, Alitama Perkins, Dayvian Pheasant, MaKenzie Rattler, George Saunooke, Kyria Swayney, Davisia Teesateskie, Gabriel Terrell, Lupita Toineeta, Gage Wapskineh, Levi Winter, Sateva Youngdeer

 

 

print